SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Hammam Radyatörleri kullandığım sisteme uygun mudur?

Hammam havlupan ve radyatörleri, standart sıcak su sistemi ile çalışan tüm radyatörler gibi mevcut sisteminize uygundur. Web sayfamızın ‘’Elektrikli Havlupan’’ kısmında yer alan modellerimizi tavsiye ettiğimiz elektrik rezistansları ile birlikte elektrikli olarak kullanabilirsiniz.

2. Isı ihtiyacını nasıl belirlerim?

Radyatörünüzü kullanacağınız ortamda ne kadar ısıya ihtiyacınızın olduğunu, tesisatçınızdan veya proje mühendisinizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Çok genel olarak bir fikir elde edebilmek amacı ile aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz Kcal cinsinden ihtiyaç duyulan enerji = Odanın eni (m) x Odanın boyu (m) x Odanın yüksekliği (m) x 35 kcal/m3 Yukarıdaki formüle göre ısı ihtiyacınızı belirledikten sonra, kataloglarımızda bulunan ısıl değerler tablomuzdan hangi boyuttaki radyatörlerimizden kaç adet ihtiyacınız olduğunu kolayca saptayabilirsiniz.

3. Radyatörümü takmak için en uygun yer neresidir?

Radyatörler, kullanıldıkları mekanın en soğuk yerine monte edilmelidir. Radyatörünüzü ısı kaybının en çok olduğu pencere altına monte ederseniz, dışarıdan gelen soğuk havanin etkisini radyatörünüzün ısıttığı sıcak havanın yükselmesi ile engelleyebilir ve oda içinde homojene yakın bir sıcaklık sağlayabilirsiniz. Banyonuzda kullanacağınız radyatörlerinizi ise küvet ya da lavaboya yakın bir yere monte etmeniz sıcak havlularınıza ulaşmak için kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Radyatörünüzün tavsiye edilen montaj yüksekliği, yerden 15-20 cm yukarıda olmasıdır.

4. Hammam Radyatörleri hangi renklerde mevcuttur?

Hammam havlupan ve radyatörleri farkli müşteri beklentilerine hitap etmek amaçlı farklı ham maddeler ve farklı yüzeylerde üretilmektedir. Karbon çelik havlupanlarımız Krom Kaplamalı ve Beyaz (RAL 9016) boyalı olarak üretilmektedir. Paslanmaz Çelik radyatörlerimiz, Fırça ve Ayna yüzeyli olarak çalışılmakta olup, bu yüzeylere ek olarak, Cam, Ahşap ve Doğal Taş yüzeyli radyatörlerimiz de bulunmaktadır.

5. Sipariş verdikten ne kadar sonra radyatörümü alabilirim?

Ürün gamımızdaki standart ölçülerimizden stoğumuzda sürekli olarak bulunmaktadır. Farklı bir ölçü talebinizde, ürünün teslimi yaklaşık dört haftayı bulmaktadır.

6. Radyatörümü ne zaman almalıyım?

Evinizde herhangi bir tadilat veya tamirat işine başlamadan önce radyatörünüzü seçmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle seramiklerinizi döşemeden ya da alçı/boyanızı bitirmeden önce ustanız, seçmiş olduğunuz radyatörünüz için tesisatı döşeyebilecektir. İsterseniz, radyatör tesisatınızı hazırlatıp tüm işlemler bittikten sonra radyatörünüzü taktırabilirsiniz.

7. Havlu radyatörümüzü nasıl monte edebiliriz?

Radyatörünüzden en fazla ısıyı alabilmek için, radyatörünüzün su giriş çıkışını radyatörün altından olacak şekilde montajı işinin ehli ustalar tarafından yapılmalı ve radyatörünüz ile birlikte gelen kullanma kılavuzundaki talimatlara uyulmalıdır. Su giriş-çıkışının üstten yapılması halinde, ısınan su radyatörünüzün üst bölümünde kalacak ve radyatörünüzün alt kısmının soğuk olmasına sebep olacaktır. 

8. Radyatörümü nasıl temizlemeli ve kullanmalıyım?

Radyatörünüzü hafif nemli bir bezle temizlemenizi tavsiye ederiz. Deterjan, çamaşır suyu, parlatıcı ve sert kimyasallar gibi maddelerin kullanılması ürünün yüzeyinin paslanmasına neden olabilir. Mecbur kalmadıkça ürünün içindeki suyu boşaltmayınız. Radyatörün içindeki suyun azalması ürünün aşınmasına neden olabilir. Eğer boşaltmak gerekiyor ise tekrar doldurduktan sonra radyatörün üzerindeki hava purjörünü tornavida ile gevşeterek içindeki havayı su gelinceye kadar boşaltınız.

             
BAĞLANTI KUR FABRİKA SHOWROOM
Radim Radyatör Ltd. Şti. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cad No:4
PK: 26110 Eskişehir / TÜRKİYE
Bağdat Cad. Arda Apt. No: 169/A Selamiçeşme 34730 Kadıköy / İstanbul
sales@hammamradiator.com.tr
Tel: 0 222 236 90 11 Tel: 0 216 363 34 00
Fax: 0 222 236 90 12
             
ANA SAYFA HAKKIMIZDA GARANTİ İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM S.S.S