Hammam Radiator Ar - Ge Merkezi

AR-GE MERKEZİ

Üretmekte olduğu tüm ürünlerde müşteri beklentilerini ve ısı verimliliğini ön planda tutan Hammam Design Radyatör, sektöründeki ilk Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezlerinden birine sahip olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Müşteri beklentileri doğrultusunda yapılan yenilikçi ve yaratıcı tasarımlarda, kalitenin yanı sıra göz önünde bulundurulan bir diğer unsur da enerji verimliliğidir. Bu doğrultuda, yaşam alanlarına renk ve değer katmak için, 20 kişilik bir mühendis ve teknisyen kadrosuyla Ar-Ge faaliyetlerine hızla devam etmektedir.

Ar-Ge Merkezi’ni nitelik ve altyapı açılarından en ileri seviyede güçlendirmek için ulusal ve uluslararası akademik ve bilimsel yayınlar takip edilmekte, Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde pek çok üniversite ile aynı anda T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı denetiminde projeler yürütülmektedir.

Ar-Ge Merkezi’nde yürütülen projelerde temel amaç en doğru, en kaliteli malzemelerle mekanlardaki ısı verimliliğini arttırmak, maliyetleri düşürmek, aynı zamanda mekanlara estetik ve şıklık katacak fonksiyonel ve yenilikçi tasarımları gerçekleştirmektir.

Bu doğrultuda müşterilerden gelen talepler ve fikirler, akademisyenlerin de için de bulunduğu bir ekip tarafından yapılabilirlik açısından kontrol edildikten sonra fizibilite çalışması yapılır. Bu çalışmada, fikri ve sınai haklar, patentler, literatür, kullanılabilecek teknolojiler araştırılır. Bu doğrultuda gerekli kaynaklar tespit edilerek çalışmalar başlatılır.

Proje fikirleri, tasarım ekibi tarafından öncelikle eskiz çalışmalarıyla konsept tasarımlara dönüştürülür. Tasarımlar, müşteri onayı sonrası, Solidworks, Visualize, vb. yazılımları ve parametrik modelleme teknikleri kullanılarak katı modellere dönüştürülür.

EN 442 ve VDI 6036 standartlarının belirlediği şartlarda Solidworks Flow Simulation, Solidworks Simulation Premium yazılımları ile CFD ve FEA analizleri ile tasarım doğrulamaları yapılır. Tasarım doğrulamalarının olumlu sonuçlanmasını müteakip prototipler üretilir. Seri imalata geçmeden önce, kullanımda yaşanabilecek tüm problemlerin önüne geçmek için, Radim Ar-Ge laboratuvarında bulunan Test Makinaları üzerinde, termal kameralar, lazer sıcaklık ölçüm cihazları, test pompaları vasıtasıyla, sıcaklık, debi vb. parametreler göz önünde bulundurularak

Ürünlerin performans onaylarını müteakip, Elektrikli olarak kullanılacak ilgili tüm ürünler EN 60335 şartlarına göre Firmamızda bulunan CE Multitester Cihazları ve Laboratuvarlarımızda bulunan cihazlar ile emniyet ve performans testlerine tabi tutulur. Bu testlerin sonucunda performansı onaylanan ürünler, Uluslararası akredite laboratuvarlarda, EN 60335 şartlarına göre LVD testleri, EN 55014 ve EN 61000 şartlarına göre EMC testleri, 2011/65/EU direktifine göre ROHS testleri yaptırılarak, İnsan Sağlığı ve Güvenliği açısından , çevre güvenliği açısından onaylatılır.

Yapılan tüm çalışmaların sonuçları, ürün ömrü boyunca meydana gelebilecek değişiklikler de dahil olmak üzere Solidworks PDM yazılımı kullanılarak kayıt altında tutulur.

Radim Radyatör, Ar-Ge merkezi faaliyetleri ile Isıl verimliliği, Isıl konforu, İnsan ve Doğa dostu teknolojileri geliştirmek , sektöründe standartları belirleyen bir kuruluş olması yanında yeniliklerde öncü olmaya devam edebilmek için sürekli geliştirmeye önem vermekte, tüm gücü ile çalışmaya devam etmektedir.